vB 4.2.3 te arapça karakter sorunu

sitede arapça harflerle konu açıldığında , arapça harfler önizleme yapınca görünmesine rağmen editörde bozuk görünüyor. Konu açılınca da bozuk açılmış oluyor. http://i.hizliresim.com/gZbv90.png Editör değiştirip konu eklendiği zaman da , sorun olmuyor. . yukardaki resmin içeriği ise;

Bu konu 696 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...

Konular
    5
    Beğenmiş
    27
    Beğenilmiş
    25
     Bağışlar
    0 - $0.00

vB 4.2.3 te arapça karakter sorunu

sitede arapça harflerle konu açıldığında , arapça harfler önizleme yapınca görünmesine rağmen editörde bozuk görünüyor. Konu açılınca da bozuk açılmış oluyor.

Editör değiştirip konu eklendiği zaman da , sorun olmuyor. .

yukardaki resmin içeriği ise;

Ayet 4

بسم الله الرحمن الرحيم

إِنِّي تَوَكَّلْتُ عَلَى اللّهِ رَبِّي وَرَبِّكُم مَّا مِن دَآبَّةٍ إِلاَّ هُوَ آخِذٌ بِنَاصِيَتِهَا إِنَّ رَبِّي عَلَى صِرَاطٍ مُّسْتَقِيمٍ

Bismillâhirrahmânirrahîm

İnni tevekkeltü alellahi rabbi ve rabbiküm* Ma min dabbetin illa hüve ahızün bi nasıyetiha*İnne rabbi ala sıratın mustekıym

Kurân Referansı: (Hûd Sûresi 56)
    Anlamı: “İşte ben, hem benim, hem sizin Rabbiniz olan Allah’a dayandım. Yeryüzünde bulunan hiçbir canlı yoktur ki, Allah, onun perçeminden tutmuş olmasın. Şüphesiz Rabbim dosdoğru bir yol üzerindedir.”
    birkaç dil dosyası değiştirip , deneme yaptığımız halde sonuç her defasında aynı. Sorun , sohbet paneli içinde geçerli. yapıştırma yapıldığına görülüyor ama gönderdikten sonra karakterler bozuk çıkıyor.

bu sorunu nasıl çözebiliriz acaba? Teşekkürler.

2. 22.Ocak.2016, 15:29
    sitede arapça harflerle konu açıldığında , arapça harfler önizleme yapınca görünmesine rağmen editörde bozuk görünüyor. Konu açılınca da bozuk açılmış oluyor.

Editör değiştirip konu eklendiği zaman da , sorun olmuyor. .

yukardaki resmin içeriği ise;

Ayet 4

بسم الله الرحمن الرحيم

إِنِّي تَوَكَّلْتُ عَلَى اللّهِ رَبِّي وَرَبِّكُم مَّا مِن دَآبَّةٍ إِلاَّ هُوَ آخِذٌ بِنَاصِيَتِهَا إِنَّ رَبِّي عَلَى صِرَاطٍ مُّسْتَقِيمٍ

Bismillâhirrahmânirrahîm

İnni tevekkeltü alellahi rabbi ve rabbiküm* Ma min dabbetin illa hüve ahızün bi nasıyetiha*İnne rabbi ala sıratın mustekıym

Kurân Referansı: (Hûd Sûresi 56)
    Anlamı: “İşte ben, hem benim, hem sizin Rabbiniz olan Allah’a dayandım. Yeryüzünde bulunan hiçbir canlı yoktur ki, Allah, onun perçeminden tutmuş olmasın. Şüphesiz Rabbim dosdoğru bir yol üzerindedir.”
    birkaç dil dosyası değiştirip , deneme yaptığımız halde sonuç her defasında aynı. Sorun , sohbet paneli içinde geçerli. yapıştırma yapıldığına görülüyor ama gönderdikten sonra karakterler bozuk çıkıyor.

bu sorunu nasıl çözebiliriz acaba? Teşekkürler.
+ Yeni Konu aç